Historia

Działamy na rynku od ponad 27 lat cały czas rozwijając swoję ofertę

Jesteśmy dumni z naszej ponad 27 letniej historii. Równolegle niezmiennie i nieustawicznie patrzymy w przyszłość – stale, dynamicznie, wręcz skokowo się rozwijamy. W ślad za wzrostem udziału w rynku, zwielokrotnieniu sprzedaży dokonywaliśmy inwestycji – zarówno w kapitał ludzki (przyrost zatrudnienia, otwieranie kolejnych oddziałów, specjalistyczne szkolenia pracowników) jak i w nieruchomości (zakup terenów, budowa wielkopowierzchniowych utwardzonych placów składowych, nowoczesnego biurowca itd.). Poznaj historię firmy INSELL.

Biuro Pojezierska

1995

Powstanie przedsiębiorstwa INS-EL Spółka Cywilna. Firma jest dystrybutorem, działa w branży elektrotechnicznej i zajmuje się sprzedażą produktów elektrycznych na rynku lokalnym. Działalność jest prowadzona w wynajmowanych budynkach: biurowym i magazynowym w Łodzi przy ul. Pojezierskiej 95.

1999

Przeniesienie firmy do nowego budynku na ul. Św. Teresy 56/58 tzw. „Okrąglak” – tereny klubu sportowego START.

Biuro Okrąglak

2005

Przystąpienie do grupy zakupowej EL-MEGA – zrzeszającej 16 podmiotów działających w branży elektrotechnicznej na terenie kraju.

Biuro Pojezierska

2007

Zmiana lokalizacji powtórnie na ul. Pojezierska 95. INS-EL Sp.J. kupuje dotychczas wynajmowaną nieruchomość: budynek magazynowy wraz z halą i budynkami administracyjnymi.
Firma specjalizuje się w dostawach produktów dla energetyki zawodowej: kable, transformatory, stacje kontenerowe, słupy itp. Równolegle INS-EL rozwija i posiada w swojej ofercie produkty wiodących marek na Polskim rynku, mi. z grupy aparatura, oświetlenie, osprzęt niezbędnych do realizacji wszystkich inwestycji.

2008-2011

Firma dynamicznie się rozwija i otwiera nowe oddziały i biura handlowe na terenie całej Polski: Warszawa, Kraków, Wrocław, Łowicz, Zduńska Wola, Gdańsk, Szczecin, Lublin, Ostrów Wielkopolski, Katowice, Bielsko-Biała.

Biuro Zduńska Wola

2011

INS-EL podejmuje decyzję o opuszczeniu grupy zakupowej EL-MEGA. Decyzja została podjęta wskutek przyjęcia nowej strategii rozwoju dla całej organizacji.

Nieruchomość Brzezińska

2011

Firma myśląc o dalszej ekspansji dokonuje zakupu doskonale zlokalizowanej i z ogromnym potencjałem nieruchomości – w Łodzi przy ul. Brzezińska 4 o powierzchni ponad 5 ha, zabudowaną budynkiem biurowo-magazynowym o powierzchni użytkowej ok 3000m2. Modernizuje i dostosowuje nieruchomość do celów prowadzonej działalności.

2011-2015

Otwarcie kolejnych oddziałów w Rzeszowie i Krośnie.

 

2015

Przeniesienie przedsiębiorstwa INS-EL Spółka Jawna w zakresie działalności handlowej do nowoutworzonej spółki INS-EL Sp. z o.o. Spółka Komandytowa.

2017-2018

Otwarcie kolejnych oddziałów w Olsztynie, Radomiu i Białymstoku.

Odział Olsztyn

Biuro Brzezińska

2018

Oddanie do użytku nowoczesnego budynku w którym mieści się obecna siedziba firmy. W dniu dzisiejszym centrala INS-EL to zarówno budynek biurowy, magazynowy jak również obszerne tereny utwardzone do składowania kabli oraz towarów wielkogabarytowych.

2018

Rebranding. Powstanie nowego logo INSELL. Rejestracja w Urzędzie-Harmonizacji Rynku Wewnętrznego. Nowe logo jest odpowiedzią na bieżące i przyszłe wyzwania stawiane przed organizacją.

2018

Oddanie do użytku wolnostojącej instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 40kW i rozpoczęcie aktywnego korzystania z energii słonecznej.

Fotowoltaika INS-El

Fotowoltaika instalacje

2019

Dalszy dynamiczny rozwój sprzedaży. Zdecydowane wkroczenie na rynek OZE tj. odnawialnych źródeł energii. Rozszerzenie oferty asortymentowej o komponenty związane z fotowoltaiką. Oferta PV obejmuje kompletną gamę produktową do segmentów: RESIDENTIAL (mikroinstalacje), COMMERCIAL (instalacje przemysłowe), UTILITY-SCALE (farmy fotowoltaiczne). Nawiązanie współpracy z największym na świecie producentem modułów fotowoltaicznych Jinko Solar – stajemy się Autoryzowanym Dystrybutorem produktów w Polsce.

2021

Oddanie do użytku instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku INSELL o łącznej mocy 60 kW

INS-El fotowoltaika

Platforma B2B

2021

Otwarcie nowego kanału sprzedaży – uruchomienie platformy B2B: https://b2b.insell.pl dedykowanej dla rynku OZE.