Specjalista ds. exportu

Łódź

Specjalista / Specjalistka ds. exportu
Miejsce pracy: Centrala – Łódź
Region: Łódzkie

Dołącz do grona osób wpływających na kształt transformacji energetycznej w kraju oraz całej Europie! Zespół INSELL swoją działalność prowadzi nieprzerwanie od 1995 roku. W ciągu całego tego okresu firma dzięki konsekwentnemu dążeniu do sukcesu wyrobiła sobie pozycję jednej z najbardziej rozpoznawalnych hurtowni w branży elektrycznej, elektrotechnicznej, energetycznej, OZE, fotowoltaicznej w Polsce. W związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukujemy – osoby, która będzie wspierać rozwój sprzedaży B2B w Europie.

Opis stanowiska:

  • Utrzymywanie kontaktów z aktualnymi kontrahentami oraz nawiązywanie nowych kontaktów i pozyskiwanie nowych klientów zagranicznych
  • Pełna obsługa klienta w zakresie sprzedaży
  • Obsługa systemu ERP, przygotowanie dokumentów przewozowych, awizacja odbiorów oraz nadzór nad dokumentacja eksportową
  • Przygotowywanie ofert handlowych, analiz i raportów
  • Udział w spotkaniach handlowych, prezentacjach i szkoleniach produktowych
  • Doradztwo w zakresie oferty produktowej
  • Monitorowanie oraz analiza rynku i konkurencji
  • Nieustający proces optymalizacji procesów mających na celu ulepszenie działania oraz zwiększenie efektywności sprzedaży
  • Współpraca z działem marketingu – akcje promocyjne

Wymagania:

  • doświadczenie na podobnym stanowisku w obszarze sprzedaży eksportowej
  • biegła znajomość języka angielskiego – warunek konieczny, znajomość drugiego języka obcego w stopniu komunikatywnym będzie dodatkowym atutem
  • znajomość zasad wywozu WDT oraz Eksportu poza EU
  • Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów biznesowych
  • Umiejętności negocjacyjne i znajomość technik sprzedaży
  • Dodatkową zaletą byłaby znajomość branży fotowoltaicznej
  • dyspozycyjność i umiejętność pracy pod presją czasu  oraz prioratyzacji zadań w dynamicznym środowisku
  • Umiejętność pracy w zespole i swoboda w dzieleniu się wiedzą

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w stabilnej i ciągle rozwijającej się firmie
  • Rozwój kompetencji poprzez udział w szkoleniach oraz projektach
  • Otwartą ścieżkę rozwoju oraz wsparcie oddolnych inicjatyw
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności i doświadczenia: stała podstawa plus system premiowy – motywacyjny