Ścisła współpraca z firmą pozwala na stworzenie oferty skonfigurowanej pod najbardziej wymagającego klienta. Sungrow ugruntował już swoją rozpoznawalność w segmencie największych projektów i zapewnia ofertę dostosowaną do potrzeb każdego klienta.

 

W ostatnim czasie zmienił się trend w którym dominowały falowniki na 400 V, natomiast obecnie najwięcej uwagi skupia się przy falownikach na 800 V. W związku z tym postanowiliśmy zapytać Senior Product Managera Pana Jerzego Rudnickiego CEE at SUNGROW jakie są zalety i wady stosowania napięć 800V a 400V?

 

„W naszych instalacjach sprawa sprowadza się głównie do typu przeznaczenia instalacji. W instalacjach wielkoskalowych mamy do czynienia z dużymi mocami – z reguły 1MW i więcej. Takie instalacje będą z definicji podłączane na napięciu średnim (lub wysokim). Nie możemy więc podłączyć takiego falownika bezpośrednio do sieci. Należy zastosować stację transformatorową. Falowniki stringowe dla tych instalacji to falowniki powyżej 100kVA. Odstępy pomiędzy urządzeniami są duże. By wyprowadzić taką moc i jednocześnie zredukować prądy (oraz potencjalne straty), podwyższa się napięcie. Mamy zatem wyższe napięcia łańcuchów PV oraz wyższe napięcie sieci. Każda konwersja energii to dodatkowe straty – stąd staramy zoptymalizować napięcie wyjściowe falownika tak by uzyskać największą sprawność całego układu wyprowadzenia mocy.”

 

W prezentacji przygotowanej przez naszego Product Managera Krzysztofa Szymańskiego informacje o systemach falowników dedykowanych do rozwiązań farmowych przy wykorzystaniu SG125 HX oraz SG250 HX.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakresie falowników dedykowanych dla farm fotowoltaicznych.

 

 

 

Pliki do pobrania: